Dobrý den,
jmenuji se Roman. Kdykoliv mě můžete kontaktovat na tel. +420 725 716 614, rád Vám odborně poradím.

Můžete mi také napsat
rovnou z těchto stránek.

Jak vybíráme boty u nás

Prístroj na měření

Díky špičkové počítačové diagnostice, kterou jsme nakoupili od japonské firmy Mizuno, jsme výběr běžecké obuvi bez nadsázky posunuli o několik generací vpřed. Na základě cca 25minutového vyšetření jsme schopni dokonale diagnostikovat Váš nášlap a doporučit přesně typ obuvi, který se hodí pro Vaši biomechaniku pohybu a tím Vám zajistí maximální ochranu pohybového aparátu a komfort.

Často kladené dotazy

Chci začít běhat, kde začít?

Zde je odpověď poměrně jednoduchá. Jednoznačně je třeba začít u výběru obuvi, ty jsou základním předpokladem toho, aby Vás běh bavil a přinesl Vám potěšení z pohybu a pocit, že děláte něco pro své zdraví. Proč je potřeba začít diagnostikou a jak to děláme u nás?

Musím se na diagnostiku objednat?

Pokud se nás rozhodnete navštívit v průběhu pracovního týdne (Po–Pá), tak to není nutné. Nejhorší, co se může stát, je, že budete muset několik minut počkat, než odbavíme zákazníka, který přišel před Vámi. Pokud byste nás chtěli navštívit v sobotu, tak doporučujeme ohlásit se dopředu buď telefonicky, nebo mailem a zarezervovat si konkrétní čas, protože soboty bývají poměrně hektické a může se stát, že budete muset čekat několik desítek minut. Rezervovat čas si můžete na adrese: info@total-sport.cz nebo na tel.: +420 725 716 614 .

Je diagnostika zpoplatněna?

Veškerá vyšetření, která jsme schopni Vám nabídnout v rámci zákaznického servisu jsou zdarma za předpokladu, že si u nás obuv i zakoupíte. Pokud byste si u nás chtěli z nějakého důvodu udělat jen vyšetření, tak je to samozřejmě možné a komplexní statická a dynamická analýza běhu s doporučením ideální obuvi Vás bude stát 750 Kč. Zde je potřeba zdůraznit, že diagnostické vyšetření má hlavní smysl bezprostředně před koupí obuvi, protože naměřené hodnoty se mohou v průběhu času měnit, a proto doporučujeme podstoupit diagnostiku těsně před koupí nové obuvi, nebo alespoň každé dva roky.

V jaké cenové relaci obuv nabízíte?

Obecně lze říct, že nabízíme běžeckou obuv v celém spektru cen od cca 1800 Kč do cca 5500 Kč. K častému dotazu na levnější obuv je potřeba říct, že obuv v cenách pod cca 2000 Kč nedisponuje dostatečnou výbavou a technickými prvky a zejména nejsou zařazeny do nášlapových skupin tak, aby tato obuv mohla být označována jako plnohodnotná běžecká obuv. Jedná se většinou o obuv pro volný čas a ne obuv určenou k běžeckému tréninku. Jelikož bychom Vám v tomto případě nemohli dát odborné doporučení k výběru obuvi podle diagnostického vyšetření, tak se obuvi v této cenové kategorii nevěnujeme.

Jaké vložky nabízíte a kolik stojí?

Vložky nabízíme od renomované francouzské značky Sidas a dělí se v podstatě do dvou skupin. Prefabrikované (předtvarované) vložky, které se hodí zejména tam, kde není větší rozdíl mezi oběma chodidly a jejich cena začíná na 690 Kč. Vybírají se na základě otisku chodidla na tlakové desce. Druhou možností jsou plně tvarovatelné, na míru vyrobené vložky, které Vám zhotovíme podle otisků Vašich chodidel ve vakuových vacích a jejich hlavní předností je 100% individualizace na konkrétní tvar chodidla. Více se můžete o vložkách dovědět ZDE.

Kolik času budu na výběr obuvi potřebovat?

Běžně bychom se měli vejít při základní diagnostice a výběru obuvi do cca 30–40 min. Nicméně je to vždy individuální a každému se věnujeme tak dlouho, abyste od nás odcházeli až v okamžiku, kdy Vám obuv dokonale sedí.

Co si vzít s sebou?

Pro Váš maximální komfort doporučujeme vzít s sebou krátké běžecké elasťáky, nebo šortky, protože během diagnostiky potřebujeme zaměřit Vaše kolena. Není na škodu vzít také Vaše staré boty, protože z opotřebení podešve lze vystopovat styl běhu.